Di

16° / 11°
ZO 4
Wo

18° / 11°
O 3
Do

18° / 11°
ZW 4
Vr

20° / 12°
W 4
Telefoon 0313-419014
www.pcmaatsailing.nl
Telefoon 033-4803691
Telefoon 0318-640818
www.footsteps.nl
Telefoon 0598-371722
Telefoon 038-4608860
www.jaapaafjes.nl
Telefoon 0182-394730
www.martinvanleeuwen.nl
Telefoon 071-5410185
www.tijssenwatersport.nl
Telefoon 0512-510026
www.kortensmits.nl
Ja ongelijk dat heb je als je tegoed luistert naar de weerberichten en doet wat je als thuisblijver geacht wordt te doen ……(iets wat we nog heel de winter kunnen).
Het grote gelijk ligt toch aan de kant van de deelnemers van het Sterevenement "Act Four". Een opkomst van zestien boten en niet de minste, ze kozen eieren voor hun geld en misten de kans op de gele spi niet. Zaterdagochtend: Sjoerd stond aan de ene kant van de haven compleet met tent, wedstrijdcomité, bepalingen, boeien en keuze voor daghap-menu’s en ontbijt. Aan de andere kant van de haven kwamen de spankers aan en buiten de haven was het Veerse Meer niets meer dan één grote spiegelplas.
Een aantal zeilers dreef toch al naar buiten, het ging vooruit, maar daar was dan ook alles mee gezegd. De windgoeroe voorspelde niets beters voor deze eerste dag, zelfs een afname van wind tot 2 knts.
“Nu starten” zei de Giesbeekvertegenwoordiging! Het wedstrijdcomité keek nog eens bedenkelijk naar het stille water en de windcijfers op papier er kwam weinig beweging in. Voorlopig toch maar uitstel erin.
Ronald koos als eerste het stille sop, geruisloos volgde nog een spanker of drie, vier, vijf, het startschip en de boeienboot. Tonny gooide er een paar euro in en rond half twee hadden we wauw wind, echt waar. Zelfs drie manches kunnen zeilen, vlotjes achter elkaar. De bovenboei bleef bovenboei, de gijpboei lag jammer genoeg in hardvaargebied, waardoor we wat onrustig water hadden en ja de finishboei die werd al eens verplaatst, niet alleen door de boeienlegger…..
Om vijf uur waren we voldaan, de spits was eraf en morgen oh dat is nog Veere weg, dat zien we dan wel weer.
Echt moe waren de meeste nog niet, maar om half elf sloot de Roerganger wel af voor het laatste rondje, niet getreurd de Promotie-boot- jongens hadden nog wel een six-packje en wokkels mee, de Belgen hadden pile-lampen mee, tijd voor een nachtwandeling, wij gingen Veere nog even innemen. Frans en Kees waren er al, het Carillon speelde nog een laatste liedje (was het maar waar voor de slapers in Veere) en deed al de lichten uit, toen wij pas op het terras arriveerden……..weer ongelijk voor de thuisblijvers, ze leren het nooit.
Zondagochtend, de deur van ons blokhutje aan het water WAAIDE bijna uit onze handen, thuisblijvers geloven dit niet hé. Windje twee om te starten, het startschip voer al naar buiten om op tijd de baan erin te hebben, het ontbijt verdween vliegensvlug achter onze kiezen, snel het sop op voordat de wind zich bedenkt.
Met dertien vandaag aan de start. Windje drie om te beginnen en die is goed blijven staan……
Jim toverde de prijzenslag uit de PC en de winnares van de gele spi uit de hogehoed.
Proficiat Geert, Anne met jullie overwinning van "Act Four" overwinning.
Liesbeth en Ronald gaan vanaf nu in het geel onder zeil, met de gele spi.
Als er nog eens GEEN-WIND op het programma van de windgoeroe staat gaan we gewoon ALLEMAAL naar Veere.