Zo

regen 10% zon 70% O 3 Bft

19° / 8°
O 3

Ma

regen 20% zon 70% O 4 Bft

19° / 10°
O 4

Di

regen 70% zon 20% ZO 4 Bft

18° / 10°
ZO 4

Wo

regen 80% zon 30% ZO 3 Bft

19° / 11°
ZO 3

Sponsoren

Pcmaat Sailing

Telefoon 0313-419014
www.pcmaatsailing.nl

Elzenaars Jachtwerf

Telefoon 033-4803691

Footsteps

Telefoon 0318-640818
www.footsteps.nl

De Groot Jachtbouw

Telefoon 0598-371722

Ingenieursbureau Aafjes BV

Telefoon 038-4608860
www.jaapaafjes.nl

Martin van Leeuwen

Telefoon 0182-394730
www.martinvanleeuwen.nl

Tijssen Watersport

Telefoon 071-5410185
www.tijssenwatersport.nl

Kort & Smits

Telefoon 0512-510026
www.kortensmits.nl

Spiegelplas 18 & 19 oktober

 

De ultieme gastvrijheid in het hart van Nederland!

 

De Spankerklasse heeft in de loop der jaren bij aardig wat verenigingen een goede naam opgebouwd en omgekeerd tonen deze verenigingen ons een grote mate van gastvrijheid. Sinds 2007 kunnen we hier in ieder geval weer een prachtig voorbeeld aan toevoegen. Een eigen “launch master”, huisgemaakte erwtensoep en een flexibel startschema zijn slechts enkele ingrediënten van de gastvrijheid bij WSV De Spiegel.

                                  

Met 10 aanmeldingen en 8 effectieve starters was het een ietwat magere opkomst. Na o.a. weer een stuk wijzer geworden te zijn op het Amstelmeer, eerst maar achter het startponton langsvaren om te kijken welke baanvariant er gevaren wordt. Ook hier was deze informatie uilsluitend aan de achterzijde van het startschip leesbaar, dit keer in het lettertype Arial, lettergrootte 7. Ook de geluidssignalen zullen voor de stichting natuurmonumenten geen aanleiding geven tot het doen van klachten. We zullen ze maar aanduiden als “ingetogen en beschaafd”, saillant detail is het één minuut signaal dat hier middels een koebel wordt geluid.

 

De baan was een ouderwetse driehoek/lus variant, die naar gelang de windrichting links dan wel rechtsom gevaren diende te worden. Dit resulteerde voor alle wedstrijden in een prachtige baan van perfecte lengte met dito kruisrakken.

Doe er ook nog een mooi najaarszonnetje, een lekker variabele wind in zowel kracht als richting bij met daar bovenop een prachtig landschap met als trekpleister de kerk van Nederhorst den Berg en je kunt je voorstellen dat degenen die zich de moeite hebben getroost om naar het gooi te rijden een prachtig evenement hebben gehad.

 

 

De 1e wedstrijd verliep redelijk voorspelbaar Kees en Frans wisten deze relatief eenvoudig op hun naam te schrijven, Daarachter vond er een mooie strijd plaats tussen Ronald, John Lewis en Bas Boer. Daarachter hadden Sjoerd en Hans Brockhus elkaar gevonden. Egbert werd uiteindelijk (alle wedstrijden) 7e en Rik en Wim van den Wildenberg toonden duidelijk aan veel geleerd te hebben de afgelopen evenementen. Ze eindigden weliswaar nog als laatste, maar de aansluiting is nabij en spoedig zullen ze hun verdere progressie gaan doorzetten in hogere eindnoteringen.

 

De 2e wedstrijd was waarschijnlijk de meest uitdagende. Zeer variabele windsterktes en lokale draaiingen zorgden voor ongemeen wisselende en derhalve interessante posities voor eenieder.

De 1e driehoek werd met relatief veel wind gevaren en Ronald leek deze wedstrijd gemakkelijk op zijn naam te schrijven, doch enkele ogenblikken later konden 6 van de 8 deelnemers zich virtueel leider van de wedstrijd noemen. Een cruciale bakboord stuurboord bij de inmiddels vrijwel geheel weggevallen wind kostte Kees twee rondjes en daarmee tevens het uitzicht op een goed resultaat in deze wedstrijd. Hans Brockhus toonde zich de nieuwe lichtweer koning en wist zich als een komeet naar voren te varen. Het laatste rak kwam de wind terug en bleven de posities min of meer gehandhaafd tov van de laatste boei. Dat wil zeggen dat Hans een prachtige overwinning mocht bijboeken, dat Ronald en Bas voor de 2e en 3e plek gingen, Sjoerd een 4 liet noteren en Kees niet verder kwam dan een 5e plek.

 

 

De 3e wedstrijd gaf met name een spannend 1e kruisrak te zien. Wat was nu goed; links, rechts of toch het midden.

Ronald had met Bas een soort deal gemaakt dat de één naar links zou gaan en de ander naar rechts, zodat Kees een keus zou moeten maken, waardoor één van beiden hier mogelijk van kon profiteren. Helaas pakte de praktijk iets minder goed uit voor deze strategie. Kees wist uiteindelijk als 1e rond te gaan en was ook later niet meer te achterhalen. Ronald en Bas vochten wederom voor plek 2 en 3 en Sjoerd en Hans hadden een mooie strijd voor plek 4 en 5.

 

Na de wedstrijden was het tijd voor een ouderwetse borrel. Lekker nakeuvelen met zijn allen onder het genot van een biertje dat voor een marineprijs verkocht werd. Vervolgens met een deel van de groep nog genoten van een goede maaltijd in Nederhorst den Berg zodat terecht gesteld kan worden dat de oude tijden nog niet vervlogen zijn.

 

Zondag. Een fractie meer wind als zaterdag. Nog steeds een zonnetje en eveneeens nog steeds een plas die exclusief door wat spankers bevolkt werd.

De wedstrijden lieten in grote lijnen hetzelfde verloop zien als op zaterdag. Kees nog steeds onverslaanbaar, maar met een brede concurrentie op zijn hielen. Bas en Ronald die om het zilver vochten en Sjoerd, Hans en John die kort daarachter hun strijd hadden. Egbert had de pech om niet één keer zich te kunnen mengen tussen de anderen, ondanks het feit dat hij er bijna altijd zeer dicht bij was en Rik en Wim hebben zich ook op zondag kranig geweerd, waarbij ook hun achterstand telkens kleiner werd.

 

Na wederom na afloop gezellig met zijn allen een laatste drankje te hebben gedaan, werd het tijd om de prijzen (alweer drank) te verdelen en onze oprechte dank uit spreken aan de vrijwilligers van WSV De Spiegel.

Einduitslag: 8 Rik, 7 Egbert, 6 John, 5 Sjoerd, 4 Hans, 3 Ronald (ondanks het feit dat hij niet slechter dan een 3 heeft gezeild), 2 Bas en 1 Kees.

 

Conclusie: De Spiegelplas is een zeer gemoedelijk evenement met een uiterst gastvrije vereniging, zeer beschut en daarmee vlak water (wat het mogelijk maakt om zeer lang in het seizoen door te varen zonder last te hebben van kou ed.) en tot slot prima banen met zeer uitdagende kruisrakken.

 

Wat mij betreft zeker tot volgend jaar en daarbij mag dit evenement wat mij betreft aangemerkt worden als Grand Prix evenement.

 

 

Frans

 

Laatste nieuws

Informatie ONK

Informatie onder evenementen/kalender

Lees meer

Sneek tegen Nijmegen

Sneek wint

Lees meer

Evenementen

Nederlands Kampioenschap Alkmaar

De Gele Spi: act three

Lees meer

Veerse meer

Lees meer